Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Stavební spoření – ano či ne?

Se stavebním spořením má řada rodin zkušenosti, protože se v minulosti uzavíralo s výhodným úrokem a zajímavou státní podporou. Jak je na tom stavební spoření dnes a vyplatí se ho zakládat svým dětem nebo si tímto způsobem našetřit na bydlení?Relativně vysoká státní podpora

Statistika mluví jasně: zájem o stavební spoření klesá, stejně jako o úvěry ze stavebního spoření. Přesto je to jeden z nejlépe podporovaných finančních produktů státem, od něhož ročně můžete získat až 2 000 Kč podle výše vkladů. Státní podpora je Vám vyplacena tehdy, když spoříte alespoň šest let a neprovedete předčasný výběr. Nečekejte žádné závratné úročení, z hlediska úrokové míry jsou mnohokrát výhodnější spořicí účty.

Stavební spoření dětem?

Stojíte před otázkou, zda stavební spoření zakládat svým dětem? Dříve platilo, že našetřené peníze vyplácely spořitelny na základě žádosti rodiče dítěte, ale nový občanský zákoník stanovuje, že k nakládání s penězi dítěte potřebujete souhlas opatrovnického soudu, který Vám jej udělí za předpokladu, že finance využijete ve prospěch dítěte. Nemůžete je tedy použít na rekonstrukci bytu nebo k nákupu nového vybavení.

Nejvýhodnější jsou úvěry na rekonstrukci

Stavební spořitelny se snaží přilákat nové klienty, ale ti mohou vlastní bydlení financovat hypotékami s nízkým úrokem a vybavení domácnosti levnými spotřebitelskými půjčkami. Proto se spořitelny nejvíce zaměřují na úvěry na rekonstrukci bydlení bez jištění zástavou nemovitosti.

Klady a zápory stavebního spoření

Stavební spoření má přesto spoustu výhod. Vaše vklady jsou ze zákona pojištěny do 100 tisíc eur. Záleží na Vás, jakou budete spořit částku a zda ji vložíte na účet v měsíčních nebo ročních intervalech. Našetřené peníze můžete použít nejen na bydlení, ale v podstatě na cokoliv. Nepříjemně zaskočit Vás může tříměsíční výpovědní lhůta a jedna státní podpora na jedno rodné číslo.