Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Jaké pojištění pokryje případ teroristického útoku?

K teroristickým útokům dochází bohužel ve světě i v Evropě stále častěji. Následky mohou být vážné až katastrofální a lidem znatelně zasáhnou do života. Nikdo z nás neví, kdy se octne v nesprávnou dobu na nesprávném místě, i když míra pravděpodobnosti, že se právě vám něco takového stane, je statisticky stále mizivá. Lze se nějak speciálně pojistit?

Hlavně pokud cestujete

Pojištění proti terorismu zajímá stále více lidí, především ty, kteří hodně cestují. Většina smluv v rámci cestovního pojištění kryje i následky teroristických útoků, životní pojistky jsou stále dost pozadu. Pojišťovny toto riziko ale postupně do smluv začleňují, zatímco dříve se vyskytovalo jen ve výlukách z pojištění.

Cestovní, nebo životní pojistka?

Cestovní pojištění má za úkol především pokrýt riziko onemocnění a zranění během cest. Škody vzniklé při teroristickém útoku z něj ale některé pojišťovny vylučují. Většina pojistek ale kryje alespoň léčebné výlohy, pokud by k takovéto situaci došlo. U životního pojištění je omezení ještě větší. Ani dobrá životní pojistka vám tedy nemusí stačit, pokud vyrazíte někam „do světa“ a něco se tam přihodí. Dobře si prostudujte podmínky vašeho pojištění, více než polovina pojistek totiž následky terorismu nekryje. V případě smrti či trvalé invalidity z důvodu terorismu byste pak finančně rodinu nezajistili.

Výluk ubývá

Dobrou zprávou je, že dříve zcela běžná výluka z životního pojištění už výlukou být postupně přestává. V podmínkách je samozřejmě zařazeno i to, že poškozený nesmí být aktivním účastníkem takového útoku. Co se týká cestovního pojištění, některé pojišťovny už dokonce nabízí pojištění storna zájezdu, které zahrnuje i situaci, že v místě, kde hodláte strávit dovolenou, dojde k teroristickému útoku. Dočkat se můžete plnění až 80 %!

Pozor na zvlášť riziková místa

Na zvláště rizikových místech, tedy v lokalitách, před kterými varuje na svých stránkách i Ministerstvo zahraničí ČR, ale pravděpodobně budete mít „smůlu“ i v případě té nejlepší pojistky. Vdáte-li se do takových oblastí na dovolenou, v případě škody během teroristického útoku se odškodnění s největší pravděpodobností nedočkáte.