Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Dostupné půjčky pro důchodce online

Připadá Vám, že když je člověk důchodcem, finanční instituce o něj nemají zájem, protože už není výdělečně činný? Opak je pravdou - důchodce má stabilní příjem - důchod, zpravidla bývá hmotně zajištěn a ve srovnání s mladým člověkem je důchodce daleko méně rizikovým klientem.

Pro banky ale i nebankovní společnosti se tak člověk v důchodovém věku stává atraktivním klientem, kterému peníze rády půjčí.Jaké půjčky pro důchodce jsou na našem finančním trhu a na co si třeba dát při sjednávání půjčky pozor? Každá půjčka má svá omezení a platí to i pro půjčky pro seniory. Některé instituce poskytují půjčky lidem do 65 let věku, ale díky sílící konkurenci na poli půjček a úvěrů by neměl být problém získat půjčku pro důchodce do 70 či 75 let.

Bankovní nebo nebankovní půjčku pro důchodce

Finanční trh se dá rozdělit na banky a nebankovní sektor. Obecně platí, že půjčky v bankách jsou výhodnější a méně rizikové, na druhou stranu si banka své klienty prověřuje důkladněji než "nebankovky" a pokud máte například z minulosti záznam v registru dlužníků, úvěr v bance pravděpodobně nedostanete. Nebankovní společnosti jsou v tomto ohledu o něco benevolentnější - své klienty "nelustrují" tolik jako banky, ale nebankovní půjčky mají vyšší úrok, RPSN a jsou o něco rizikovější.

Bankovní půjčky pro důchodce

Pokud nemáte prohřešek v registru dlužníků, jste občanem ČR a chodí Vám pravidelně důchod, můžete bez problémů požádat o bankovní půjčku pro důchodce. (bližší informace o bankovních půjčkách pro důchodce najdete například na webu Univerzální-Půjčka.cz) Všechny velké banky v ČR - Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, GE Money - půjčku důchodcům poskytují a se získáním půjčky byste neměli mít výraznější problém.

Info: Informace o parametrech bankovních půjček se můžete dozvědět na této stránce.

Nebankovní půjčky pro důchodce

Pokud byste v bance nepochodili, je zde pro Vás bohatá nabídka nebankovních půjček pro důchodce. V ČR působí řada velkých a stabilních nebankovních společností - například HomeCredit, Provident a další, které půjčky důchodcům poskytnou. Pokud byste neuspěli u bank ani u nebankovních společností, můžete požádat o půjčku pro důchodce soukromé osoby.

Ti zpravidla poskytnou půjčku na ruku ihned každému, ale své peníze si budou chtít náležitě pojistit. A může se jednat například o zástavu majetku. Je potřeba zdůraznit, že tyto půjčky patří k nejrizikovějším vůbec.

Pokud Vám stačí relativně malá půjčka - 2000, 3000, 5000, 10000 Kč, vyzkoušejte tzv. SMS půjčku. Jak to funguje? Pomocí SMSky nebo online formuláře požádáte o půjčku. Do několika minut se dozvíte, zda Vaše žádost byla či nebyla schválena a do několika hodin můžete mít peníze na účtu nebo na ruku. Tyto půjčky poskytují například společnosti Kredia, CreditOn nebo CreditMoney.

Máte příjem alespoň 5000 Kč měsíčně?

Žádejte výhodnou půjčku na cokoliv hned teď!
I s nízkým příjmem si můžete výhodně půjčit 20 000 Kč i více
s minimální měsíční splátkou – žádejte online zde.

Reklama

Jak vyplnit žádost na internetu

Internetová žádost je elektronický tiskopis na stránkách banky nebo nebankovní společnosti, pomocí něhož je možné požádat o zapůjčení hotovosti. Do kolonek napíšete požadovanou částku, za jak dlouho chcete peníze vrátit a na stránce se objeví vypočtená výše splátky. Ve formuláři také zadáte jméno a další podrobnosti, aby náš požadavek mohl být korektně posouzen. Po vypsání a odeslání žádost Vám obyčejně zatelefonuje pracovník dotyčné firmy, který s Vámi probere detaily a vysvětlí, co je nejasného. Především s Vámi dohodne, jak a kdy dostanete peníze.