Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Kdy se vyplatí auto na úvěr

Vyplatí se auto na úvěr? Kdo má hotovost, tak často váhá nad použitím peněz ke koupi vozu. Dobrý úvěr je mnohdy zajímavější, než se připravit o volné finanční prostředky. Účelové úvěry jsou totiž nízce úročeny a naopak získání hotovosti bez udání účelu je postiženo mnohem vyšším úrokem.

Proto je lepší si vlastní hotovost držet a vzít si auto na úvěr.Leasing auta

Další úvahou při pořizování auta je otázka leasingu. Jedná se v podstatě o pronájem vozidla s následnou koupí za zůstatkovou cenu. Auto na úvěr prostřednictvím leasingu nemění majitele, do technického průkazu se zapisuje pouze provozovatel. Výhodou leasingu je především možnost využití daňových nákladů. Jako každý pronájem se splátky mohou uplatnit u podnikatele v nákladech. Je třeba ale pamatovat na to, že majitelem vozidla se stanete až po zaplacení poslední splátky.

Půjčka na pořízení auta

Na dopravní prostředek si můžete také vzít běžnou půjčku účelovou nebo neúčelovou. Rozdíl mezi těmito produkty bývá jen ve výši úroku, který je u neúčelového úvěru vyšší. Nižších úroků kolem 8 – 9 % dosáhnete, pokud věřiteli doložíte, na co prostředky použijete. Ani tady se nemusíte bát zajištění nebo ručení. Auto na úvěr nemusí být nikterak blokováno. Pouze si někdy banky vymíní podmínku, že vůz se nesmí prodat do doby splacení celého úvěru. To ovšem nevylučuje prodej, pokud z kupní ceny vypořádáte úvěr nebo dál řádně splácíte.

Vyberte si bez obav

Mít dobré auto patří ke kladům každého podnikání. Bezpečný vůz s moderními systémy také lépe ochrání rodinu a nestojí tolik peněz za údržbu. Vždy se vyplatí snížit si běžné náklady a vyjednat si dobrý leasing nebo auto na úvěr. S předložením faktury vám po schválení úvěru banka proplatí vůz a vy si můžete přepsat nového člena rodiny na sebe.

Tím jste platným majitelem a máte zajištěno pohodlí a klid. A volné prostředky lépe využijete při podnikání. Z peněz přece trochu šikovný řemeslník nebo prodejce dokáže ročně vydělat víc než 10 %. Proto je auto na úvěr lepším řešením než utracení hotovosti.


Info: O typických parametrech půjček na auto - jejich výhodách, nevýhodách a rizicích si můžete přečíst v tomto článku.