Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Jak prodat nemovitost za co nejvyšší cenu?

Když už prodáváme nemovitost, chceme za ni utržit co nejvíc. Jak toho můžeme dosáhnout?

Realitku nezavrhujte

Nemáte-li s prodejem nemovitosti žádné zkušenosti, bude možná lepší využít služeb realitní kanceláře. Možná postrádáte jen dostatek času. Budete-li se snažit ušetřit na provizi, může se stát, že nakonec neušetříte, jelikož s cenou půjdete netrpělivě po určité době dolů. Realitka většinou dokáže prodat nemovitost dráž. Může vám poskytnout právní servis a ví, kde a jak inzerovat. Počítejte ale s tím, že se na vás bude snažit vydělat co nejvíc.

Pozor na exkluzivní smlouvu!

Buďte tvrdí, snažte se vyjednat snížení provize a rozhodně se vyhněte exkluzivním smlouvám! Exkluzivní smlouva vám zabrání prodat nemovitost jinde, než přes zvolenou realitku. Nebudete ji moct prodat ani svépomocí. Na to pozor.

Využijte všechny možnosti

Nejlepší bude, nabídnete-li nemovitost přes realitku, zároveň se budete snažit svépomocí a seženete si dobrého právníka. Díky němu budete mít prodej pod kontrolou, což u advokátů pracujících pro realitky mít nebudete. Na inzertních serverech nebudete mít hromadné výhody a nižší ceny, jako realitní kanceláře. Proto inzerujte promyšleně a cíleně, nejlépe na serverech, které se zaměřují na nemovitosti bez realitek.

Správné fotografie dokážou mnoho

Prodáváte-li nemovitost svépomocí, budete ji muset profesionálně vyfotografovat. Před tím odstraňte věci, které ji činí osobní, a snažte se, aby se co nejvíce blížila hotelovým pokojům. Nějaké ty doplňky nejsou na škodu, měly by ale působit vkusně a ladit. Zájemci se těší na to, jak si nemovitost zařídí po svém a vy jim dáte co největší šanci si to představit. Fotky by neměly být přehnaně upravené, ale naopak realistické. Pokud nemovitost fotí realitní makléř, měl by to také učinit profesionálně.

Nenechte se přemluvit k přílišné slevě

Zájemci o vaši nemovitost se budou snažit srazit cenu co nejníž. Stanovte si spodní hranici, pod kterou nepůjdete. Slevy mohou žádat během návštěvy se stavebním expertem, nebudou se vyhýbat psychologickým taktikám, možná přislíbí rychlé jednání při nižší ceně. Zvažte, nakolik to pro vás bude výhodné a jak moc s prodejem spěcháte. Mějte pádné argumenty pro cenu, za kterou nemovitost prodáváte a zdůrazňujte pozitiva nemovitosti. Nezapomeňte na daň z převodu nemovitosti ve výši 4 % z její kupní ceny a zahrňte ji do ceny nemovitosti.