Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí

Pokud při žádosti o půjčku nepochodíme v bance, nezbude nám, než se obrátit na některou z nebankovních institucí. V inzerci běžně vidíme příslib nebankovní půjčky kde opravdu půjčí všem - podívejme se, jaké jsou typy těchto půjček a na co je potřeba dát si pozor.

Trh nebankovních půjček do 24 hodin můžeme rozdělit na dvě skupiny. První jsou "klasické" nebankovní půjčky – nebankovní spotřebitelské úvěry, které poskytují například společnosti HomeCredit, Cetelem a další.Druhou skupinu pak tvoří tzv. SMS půjčky– tedy malé půjčky - 1.000, 2.000, 5.000, 10.000 nebo až 20.000 Kč.

Nebankovní spotřebitelský úvěr

"Klasická" nebankovní půjčka mívá charakter spotřebitelského úvěru. Jedná typicky se o částku od 30.000 do 150.000 (v některých případech i do 250.000 Kč a více). Doba splácení je většinou v rozmezí 6 měsíců až několik let. Tyto půjčky bývají zpravidla neúčelové – tedy na cokoliv, některé společnosti nabízejí i jejich účelovou variantu například na koupi auta nebo třeba nákup stavebních strojů pro podnikatele. Ale pozor – i když se jedná o nebankovní půjčky, většina velkých nebankovní společností vyžaduje doložení Vašich příjmů a rovněž také nahlíží do registru. Z hlediska rychlosti vyřízení půjčky – to u těchto produktů bývá velmi rychlé, většina společností je schopna nebankovní půjčku do 24 hodin bez problémů poskytnout.

SMS nebankovní půjčka pro všechny

SMS půjčka neboli "finská půjčka" je nabízena také jako půjčka před výplatou. Jedná se totiž o půjčku, kterou si klienti zpravidla berou v období před výplatou, kdy jim chybí "pár stovek". Výše této půjčky je v rozmezí 1000 – 5000 Kč (ale i více – například 10000Kč) a pro získání půjčky není potřeba dokládat příjem a v mnoha případech nebývá problém ani zápis v registru dlužníků - dá se tedy říci, že SMS půjčky jsou nejblíže tomu, co lze označit jako nebankovní půjčky kde opravdu půjčí.

Hlavní výhodou SMS půjčky je dostupnost (jedná se vlastně o půjčku bez doložení příjmů) a rychlost – informaci o schválení/neschválení dostanete zpravidla do 10 minut (v pracovní dny) a peníze většinou do několika hodin. Společnosti poskytující nebankovní SMS půjčku do 24 hodin jsou například:


  • EverydayPlus
  • Zaplo
  • Feratum
  • Kamali
  • ViaSMS
  • CreditOn