Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Chcete levnější energie?

Ceny energií neustále rostou a tento trend se dá očekávat i do budoucna. Ať už se jedná o elektřinu, plyn nebo dálkové vytápění - budeme pravděpodobně muset náš rodinný rozpočet v těchto oblastech připravit na větší a větší výdaje.

Naštěstí je dnes trh s eletřinou a plynem liberalizován - můžeme si tedy zvolit, kdo nám bude energie dodávat, a tak alespoň částečně snížit náklady za eletřinu nebo plyn.

Dodavatelé, sazby, tarify

Dodavatelů energií je v české republice několik desítek, každý z nich nabízí několik (někdy i několik desítek) sazeb a tarifů. Někteří dodavatelé působí na celém našem území, někteří jen v některých regionech. Výběr levnějšího dodavatele eletkřiny nebo plynu tedy nemusí být jednoduchá záležitost.

Pokud nechcete skočit na lep kdejakému podomnímu prodejci, který zazvoní u Vašich dveří a bude Vám chtít vnutit zaručeně nejlevnější elektřinu nebo plyn, je vhodné věnovat trochu času na to, abyste si zjistili dostatek informací.

Spotřeba elektrické energie - kalkulátory ceny

Pro srovnání cen elektřiny a plynu existují tzv. srovnávací kalkulátory, kam zadáte základní údaje o Vaší spotřebě energií a kalkulátor Vám ukáže přehled cen energií od jednotlivých dodavatelů. Jednotlivé nabídky pak můžete mezi sebou lehce porovnat a případně hned online požádat o změnu dodavatele.

Při změně dodavatele buďte na pozoru

Je důležité také věfět, na co je potřeba dát si při změně dodavatele elektřiny nebo plynu pozor - ne všichni dodavatelé hrají fér a je proto dobré dodržovat několik dobrých zásad - některé z nich najdete například zde.


Náš tip: Chcete levnější elektřinu? Vyzkoušejte on-line srovnávací kalkulátor cen energií a vyberte si levnějšího dodavatele.