Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

EON plyn, cena plynu EON

EON je u nás jedním z největších dodavatelů energií - vedle elektřiny dodává EON i plyn. Jaké jsou podmínky přechodu k tomuto dodavateli plynu a jaké jsou ceny plynu u EON?

Společnost EON působí v řadě zemí Evropy a také v Americe. Díky bohatým zkušenostem této společnosti jsou ceny plynu EON stabilně na nízké hladině, a totéž platí pro ceny elektřiny.

Zemní plyn od EON

Pokud se rozhodnete odebírat zemní plyn od společnosti EON, změna dodavatele není nikterak složitá a nebude Vás to stát ani nic navíc - podle zákona (§ 30 vyhlášky 541/2005 Sb.) má každý odběratel nárok na volbu dodavatele plynu i elektřiny. Nemusíte se ani obávat, že by Vám někdo přišel zavádět nové plynové potrubí - vše zůstává stejné - změny se dějí jenom na papíře a hlavně na fakturách za plyn.

Přechod k EON

Přechod se v podstatě dá rozdělit do několika kroků. V prvním kroku si zjistíte, zda pro Vás cena plynu u EON bude výhodnější a o kolik. K tomu můžete použít některý z kalkulátorů ceny plynu volně dostupných na internetu.

V okamžiku, kdy se rozhodnete, že chcete přejít k EON, podáte výpoveď smlouvy u stávajícího dodavatele a uzavřete smlouvu o dodávce plynu s EON. Výpovědní lhůta u stávajícího operátora je typicky 3 měsíce, může to být ale i déle - důkladně si proto pročtěte smlouvu se stávajícím dodavatelem, abyste nemuseli případně platit sankční poplatky za předčasné ukončení smlouvy.

Po vypršení výpovědní lhůty Vám pak přijde závěrečné vyúčtování za plyn od stávajícího dodavatele a začnou Vám chodit faktury za plyn od EON.

Aktuální ceny plynu EON

Kolik můžete ušetřit s cenami plynu od EON si můžete zjistit například pomocí této kalkulačky ceny plynu.


Náš tip: Chcete platit méně za elektřinu? Srovnejte si nabídky dodavatelů elekrické energie zde a vyberte si toho nejlevnějšího.