Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Kalkulátor ceny elektřiny

Hledáte nejlevnějšího dodavatele elektřiny a nechce se Vám procházet ceníky a tarify jednotlivých dodavatelů? Využijte online kalkulátor ceny elektřiny - po zadání základních údajů udělá zbytek práce za Vás.

Proč potřebujeme kalkulátor ceny elektřiny

Dodavatelů elektrické energie je u nás několik desítek, přičemž každý z nich má ve své nabídce několik produktů - tarifů i v několika produktových řadách. To jsou dohromady stovky a stovky produktů a projít všechny tak, abychom našli nejvýhodnějšího dodavatele s nejvýhodnějším tarifem by asi stálo příliš mnoho času. Abychom si tuto práci ušetřili, můžeme využít některý z kalkulátorů ceny elektřiny, které jsou volně dostupné na internetu.

Kalkulátor ceny elektřiny je napojen na aktuální databázi všech produktů všech dodavatelů elektřiny v ČR a po zadání příslušných parametrů o naší spotřebě nám nabídne přehled cen u jednotlivých poskytovatelů.

Co konkrétně se do kalkulačky elektřiny zadává?

  • Odběrné místo (kraj ČR)
  • Požadovanou sazbu (například D01d nebo D02d pro běžné domácnosti)
  • Roční spotřebu ve vysokémn tarifu
  • Roční spotřebu v nízkém tarifu (pokud máte například elektrické akumulační kamna)
  • Hodnotu hlavního jističe

Nemusíte znát přesné údaje

Pokud přesné údaje o sazbě, roční spotřebě a hlavním jističi neznáte, můžete do kalkulátoru zadat kraj ČR, kde se odběrné místo nachází a se zbytkem Vám kalkulátor pomůže - vyptá se Vás, zda se jedná o byt či rodinný dům, kolik osob jej užívá, zda máte bojler, akumulační kamna, přímotopy, tepelné čerpadlo apod. Podle těchto údajů kalkulátor ceny elektřiny odhadne Vaši roční spotřebu a optimální sazbu.

Přehled dodavatelů s cenami elektřiny

Jako výsledek výpočtu Vám kalkulátor ceny elektřiny ukáže seznam dodavatelů elektřiny s jejich cenovými nabídkami. Pokud Vás některá nabídka zaujme, můžete si hned sjednat online převod k levnějšímu dodavateli.


Náš tip: Chcete platit méně za elektřinu? Srovnejte si nabídky dodavatelů elekrické energie zde a vyberte si toho nejlevnějšího.