Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Cena elektřiny 2014 1kwh

Platba za elektřinu je složena z několika částí a cena elektřiny za 1 kWh je částí nejvýznamnější. Zejména se ale jedná tu složku, která nepodléhá regulaci a dá se ovlivnit výběrem správného dodavatele.

Cena elektřiny v 2014 za 1kWh je přibližně 4-5 Kč, její přesná výše pak záleží na konkrétním dodavateli, ale také na dalších parametrech.

Jinou cenu elektřiny pro 2014 za 1 kWh dostanete, pokud bydlíte v panelovém domě a elektrickou energii využíváte pouze ke svícení a provozu běžných spotřebičů (lednička, pračka, mikrovlnka), jinou cenu můžete získat, pokud bydlíte v rodinném domě a elektřinou topíte a ohříváte vodu.

Volba správného produktu

O ceně elektřiny za 1kWh totiž nerozhoduje jenom volba dodavatele, ale zejména to, jaký produkt / sazbu budete využívat. Domácnostem, kterým elektřina zajišťuje vytápění a ohřev vody, a mají tím pádem vyšší spotřebu než domácnost v paneláku, může dodavatel nabídnou sazbu, díky které je možno využívat tzv. nízký tarif ("noční proud"). Cena za 1kWh v tomto tarifu je pak výrazně nižší. Rovněž rodinné domy vybavené tepelným čerpadlem mohou získat sazbu určenou právě pro tento typ odběru elektrické energie.

Pevná cena za připojení

Je nutno také zmínit, že vedle ceny za 1kWh je nutné počítat také s paušální měsícní platbou za "připojení", která se rovněž liší podle konkrétního dodavatele a může, zejména při nižších odběrech, ovlivnit výslednou cenu za 1kWh.

Využijte online kalkulátoru

V podstatě každý dodavatel energie má ve své nabídce až několik desítek konkrétních tarifů. Při hledání nejlevnější elektřiny je proto výhodné využít některé z online srovnávacích kalkulaček cen elektřiny.


Doporučujeme: Pomocí srovnávací on-line kalkulačky cen elektřiny můžete lehce zjistit, kolik můžete za elektřinu ušetřit u jiného dodavatele.