Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Na co si dát pozor při změně dodavatele elektřiny

Změna dodavatele elektřiny nám může ušetřit ročně stovky až tisíce korun, na druhou stranu může mít i svá rizika. Ne všechny nabídky jsou tak výhodné, jak se na první pohled zdají.

Nejlevnější nemusí být nejlepší

Asi první věc, o kterou se většina z nás zajímá, je to, kolik může u jiného dodavatele elektřiny ušetřit a který dodavatel elektřiny je ten nejlevnější. To lze poměrně jednoduše zjistit pomocí online kalkulátoru cen elektřiny. Ale vedle samotné ceny elektřiny je ve hře také mnoho dalších parametrů, které mohou způsobit, že nejlevnější dodavatel nemusí být zdaleka ten nejlepší.

Délka smlouvy a sankce

Než uzavřeme smlouvu s novým dodavatelem, měli bychom se zajímat o to, zda je daná cena konečná, nebo zda budeme platit ještě nějaké další platby. Rovněž je důležité vědět, na jak dlouho musíme smlouvu uzavřít a jaké jsou podmínky vypovězení smlouvy. Pokud uzavřeme smlouvu na několik let a budeme chtít po čase přejít k jinému dodavateli, mohou nás nepříjemně překvapit vysoké snakční poplatky.

Reference

Je také velmi vhodné zjistit si o daném dodavateli co nejvíce informací - poptat se známých, podívat se, co se o dané společnosti píše v internetových diskuzích apod. Ne všichni dodavatelé jednají stoprocentně solidně a je více než pravděpodobné, že se mezi desítkami dodavatelských společností v ČR můžeme setkat s nefér jednáním.

Na pozoru by měli být zejména senioři, kteří se bohužel často stávají obětmi "lákavých" nabídek nejrůznějších podomních prodejců.


Náš tip: Chcete platit méně za elektřinu? Srovnejte si nabídky dodavatelů elekrické energie zde a vyberte si toho nejlevnějšího.