Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Nejlevnější elektřina

Asi nikdo nechce platit za eletřinu více, než je nezbytně nutné, a tak si vždy můžeme položit otázku: je náš dodavatel elektřiny opravdu nejvýhodnější? U kterého dodavatele můžeme získat nejlevnější elektřinu?

Při hledání dodavatele nejlevnější elektřiny je potřeba uvědomit si, že s cenou elektřiny to není až tak jednoduché. Cena elektřiny se skládá z několika složek - zhruba 50% ceny může daný dodavatel ovlivnit (jedná se o tzv. silovou eletřinu), dalších 50% ceny je dáno regulací Energetického regulačního ústavu. Pokud chceme najít dodavatele nejlevnější elektřiny, musíme najít toho, kterému se podařilo oněch 50% stlačit na minimální částku.

Použijte kalkulátor cen elektřiny

Protože dodavatelů elektřiny je v dnešní době několik desítek a každý z nich má v nabídce i několik desítek tarifů a sazeb, je nejpohodlnější metodou ke srovnání cen elektřiny a hledání nejlevnější elektřiny použít některou z internetových on-line kalkulaček spotřeby elektřiny.

Na co si dát pozor

Je nutno ovšem také říci, že dodavatel s nejnižší cenou elektřiny nemusí znamenat nejlepší variantu. Při přechodu k jinému dodavateli elektřiny je nutné zajímat se také o další parametry dodávky - například na jak dlouho bude fixována smlouva, případně jaké budou sankce za předčasné ukončení smlouvy apod.

Je také vhodné zjistit si o daném dodavateli co nejvíce informací - jaké jsou na něj recenze, co se o něm píše na internetových diskuzích atd. Více infromací najdete v článku Změna dodavatele - na co si dát pozor.


Náš tip: Chcete levnější elektřinu? Vyzkoušejte on-line srovnávací kalkulátor cen energií a vyberte si levnějšího dodavatele.