Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Je lepší kreditní karta nebo SMS půjčka?

Na úvěrovém trhu máte k dispozici dva oblíbené krátkodobé úvěrové produkty: kreditní karty a SMS půjčky. Pomohou vám v tíživé životní situaci nebo si díky nim můžete koupit vysněné věci. Tyto půjčky mají řadu výhod, ale neměli byste zapomínat i na jejich úskalí. Odhalme si, na jakém principu působí a na co byste si měli dát pozor.

Kreditní kartu máte vždy po ruce

Kreditní kartu bychom mohli definovat jako krátkodobý spotřebitelský úvěr, který se automaticky obnovuje. Pomocí kreditní karty můžete zaplatit běžný nákup v obchodě nebo ji mít jako finanční rezervu pro případ potřeby. Kreditní karty naleznete v nabídkách bank i nebankovních společností a vyplatí se lidem, kteří umějí hospodařit s vypůjčenými finančními prostředky a dokážou splatit úvěr včas.

Proč si pořídit kreditní kartu?

Věděli jste, že úvěr z kreditní karty můžete mít zadarmo? Ke každé kreditní kartě se vztahuje tzv. bezúročné období o délce 40 až 55 dnů. Pokud úvěr splatíte v této době, nepřeplatíte nic navíc. Po uplynutí této doby se vám vypůjčené peníze úročí dle aktuálního sazebníku společnosti, a to až 20 % p.a. Za užívání kreditní karty můžete získat nazpět až 2 %, proto se s nimi vyplatí hradit i malé nákupy. Finanční instituce mají uzavřeny smlouvy s partnerskými prodejnami, které nabízejí držitelům karet slevy a bonusy za nákup zboží a služeb.

Na co by si měli dát držitelé kreditek pozor?

Kreditní karty byste neměli používat pro výběry z bankomatů. Každý výběr je zpoplatněn a nevztahuje se na něj bezúročné období. Úvěr se vám v tomto případě úročí již od prvního dne. Jestliže nestihnete úvěr splatit v bezúročném období, společnosti požadují měsíční splátky ve výši 5 až 10 %. Svůj dluh neignorujte, jinak vám společnost vypočítá sankce z dlužné částky a někdy budete muset zaplatit také poplatky za upomínky a výzvy.

SMS půjčky jako dostupné úvěry

SMS půjčky neboli půjčky před výplatou jsou doménou nebankovních společností. Poskytují je žadatelům s nízkými příjmy, kteří by neuspěli se svou žádostí u banky. Půjčit si můžete několik tisíc korun, ale podstatné je splatit úvěr do jednoho měsíce. Na stránkách společnosti si sami nastavíte výši úvěru a ihned vidíte, kolik zaplatíte na poplatcích. Žádost posoudí automatizovaný systém a o výsledku vás informuje operátor společnosti.

SMS půjčky pro zaměstnance i důchodce

SMS půjčky si mohou sjednat lidé s pravidelným příjmem, například zaměstnanci, důchodci, ženy na mateřské dovolené nebo studenti s brigádou. Tento příjem byste měli být schopni doložit výpisem z běžného účtu nebo náhledem do internetového bankovnictví. Peníze vyplácí společnost ihned na účet a obdržet je můžete ten samý den, jestliže vlastníte účet u stejné banky jako poskytovatel. Jako nový klient můžete využít nabídku první půjčky zdarma.

Ověřovací poplatek může vše pozdržet

Velmi často můžete narazit na ověřovací poplatek ve výši 1 Kč. Společnost vás vyzve, abyste jim zaslali korunový poplatek ze svého účtu a potvrdili tím jeho vlastnictví. To může pozdržet celý schvalovací proces, zejména pokud vlastníte účet u jiné banky. Noví klienti také nedosáhnou na více než 5 tisíc korun a teprve po splacení první půjčky jim bude úvěrový rámec navýšen. U SMS půjček počítejte s vysokými poplatky, úrokem a RPSN.