Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Který úvěr na bydlení je nejvýhodnější

Bydlet ve svém je snem mnoha generací. První příchod do bytu, noc pod svojí střechou nad hlavou a poklidná snídaně jsou zážitky, které se nezapomínají celý život. Někdy jste jen pár kroků od splnění svých snů.

Nejvýhodnější úvěr na bydlení vám zajistí klid na práci a rodinný život a ještě ušetří mnoho peněz.Správná hypotéka

Rozhodnutí o financování nemovitosti pro vlastní bydlení je důležitým krokem, který se nesmí podcenit. Právě nyní začíná boj o klienty, kteří si v letech 2008 -2010, kdy se sjednávalo nejvíce úvěrů na bydlení, nastavili 3 – 5 letou fixaci. Tehdy totiž podstatně klesly úroky z hypoték. A dnes jsou ještě nižší. Kdo si tehdy pořídil nejvýhodnější úvěr na bydlení, musí znovu porovnat nabídky. Současný úvěr nemusí být tak výhodný a přišla doba sjednání nové hypotéky za 2 – 3 % ročně.

Sjednání hypotéky

Pokud zůstanete u svojí původní banky, nemusíte řešit otázku pořizování nových dokladů. Také se nebudete muset probírat smlouvou a obchodními podmínkami. Zástavní smlouva zůstane na katastru a dokonce můžete získat další úvěr. Pokud je nejvýhodnější úvěr na bydlení skutečně kvalitním produktem, pak nabízejí banky dokonce i vyplacení již splacené částky dlužníkovi. To, co jste tedy zaplatili samozřejmě bez úroku, můžete dostat na váš účet jako nejlevnější úvěr na trhu. Kde by vám nabídli například 3 % ročně na spotřebitelský úvěr?

Jednání o podmínkách

Nejvýhodnější úvěr na bydlení není jen otázka samotného porovnání produktů na trhu. Banky jsou obchodníci s financemi a je možné s nimi jednat o jiné výši, než kterou vám nabídli. Proto je dobré si nechat bezplatně zpracovat nabídku jiných hypoték a pokud je nižší, nepřijmout hned návrh financování u svojí banky, kterému končí fixace. Ani zatím nemusíte podepsat novou hypotéku jinde. Předložte bance svůj návrh podpořený jiným návrhem.

Kvalitní klient

Dobře platícího klienta si váží každý finanční ústav. Proto budete možná překvapení vstřícností a možnostmi, které vám banka nabídne. Snížením třeba o 1 % dosáhnete úspory desítek tisíc. Lepší podmínky znamenají, že nebudete muset obstarávat doklady, ztrácet čas a platit poplatek za sjednání hypotéky. A když lepší nabídku nedostanete, půjdete tam, kde vám dají skutečně nejvýhodnější úvěr na bydlení.