Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Kdy se vyplatí úvěr ze stavebního spoření

Chvíli si šetřit a dostat úvěr bez zajištění není žádný sen. Bydlení má vysokou hodnotu a snaha o získání nemovitosti nebo zlepšení stavebního stavu banka ocení zajímavým úvěrem.

Úvěr ze stavebního spoření nemusí být zajištěn, přestože dosahuje třeba 800.000 Kč.

Získání úvěru

Úvěr ze stavebního spoření je účelovým úvěrem a používá se na řešení bytových potřeb. Proti faktuře nebo dokladům o nákupu materiálu si můžete nechat proplatit náklady spojené s užíváním bytu nebo domu. Spořit se vyplácí. Na poskytnutí výhodné půjčky stačí pouze dva roky odkládat peníze a čerpat veškeré výhody stavebního spoření. Úvěr potom vyřídíte bezplatně při nízkém úroku.

Podmínky získání

Výhodný úvěr ze stavebního spoření získáte na různé účely, které souvisejí s bytovou potřebou. Jen musíte již splaceno 40 % cílové částky. Úvěr nemusí být zajištěn nemovitostí, protože je dostatečně krytý historií vašeho stavebního spoření a plněním podmínek smlouvy. S tímto úvěrem si můžete postavit zcela nové bydlení nebo pořídit rozestavěný objekt a ten dokončit. Pokud jste zdatní obchodníci, můžete si na úvěr nemovitost vydražit nebo vypořádat podílové spoluvlastnictví.

Levné peníze

Velkou výhodou pro tento typ úvěru jsou nízké úroky. A ty si dokonce můžete zafixovat po celou dobu splácení. Přehledně tak znáte výši splátek, které se nemění a nemá na ně vliv žádná bankovní sazba. Pro podnikatele je úvěr ze stavebního spoření výhodný možností odpočtu úroků z daňového základu. Čím menší daně zaplatíte, tím více vám zůstane na splácení. A úvěr je možné získat velice rychle.

Přesné podmínky

Zákon stanovuje přesné možnosti čerpání úvěru ze stavebního spoření. Proto je nejlepší konzultovat možnosti přímo tam, kde si spoříte. Často stačí přinést fakturu nebo smlouvu o koupi domu a peníze se již připravují. Zajistěte si prostředky a bydlete ve svém. Stát zvýhodnil tento způsob pořízení nebo modernizace vlastního bydlení, a proto je čas si těchto výhod užít.