Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Informace o Registru dlužníků SOLUS

Upozornění: Toto nejsou stránky zájmového sdružení právnických osob SOLUS. Detailní informace o této společnosti naleznete na www.solus.cz.


8.12.2014

Pokud jste někdy měli problémy se splácením půjčky, úvěru, kreditní karty nebo jiných finančních produktů, je možné, že se Vaše jméno ocitlo v některém z tzv. registrů dlužníků. Registry jsou vlastně seznamy neplatičů, do nichž nahlížejí banky a mnohé nebankovní firmy v případě, že u nich žádáte o úvěr nebo nějakou službu (registry prohlížejí například i telefonní operátoři).

Pokud si nejste jistí, zda jste či nejste v některém z registrů vedení, můžete si požádat o výpis z regsitru dlužníků. Předejdete tím mnoha nedorozuměním při žádostech o půjčku. Podívejme se, jak na to.

Náhled do registru dlužníků

Náhled do registru dlužníků je možné uskutečnit několika způsoby a přes vícero společností. Jednou z těchto firem je registr dlužníků SOLUS, Centrální registr dlužníků a také bankovní registr dlužníků - tzv. Bankovní registr klientských informací BRKI. V BRKI jste vedeni pouze pokud máte nebo jste měli problémy se splácením v bance, u ostatních registrů jsou evidovány i Vaše případné prohřešky u nebankovních společností. Aktuální a přesné informace o registru dlužníků se dozvíte od samotných firem, které poskytují související služby.

Registr dlužníků SOLUS

Podívejme se podrobněji na registr zájmového sdružení právnických osob - SOLUS. SOLUS je zkratka celého jména: Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům. Toto sdružení sdružuje nejen banky, ale i právnické osoby - nebankovní spoelčnosti. O výpis z registru dlužníků SOLUS si může zažádat fyzická osoba nepodnikatel i právnická osoba.

Cena za zpracování informace a výpis v papírové podobě je v době psaní tohoto článku 213 Kč. O výpis je třeba zažádat pomocí žádosti s úředně ověřeným podpisem (na poště). Další možnost je elektronický výpis, který stojí v době psaní tohoto článku 93 korun. Třetí možností je SMS výpis za 99 Kč plus poplatek za odeslání SMSky z Vašeho mobilu.