Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Co je to Centrální registr dlužníků

Upozornění: Toto nejsou stránky provozovatele Centrálního registru České republiky společností CERD SYSTEM LLC. a CENTRAL REGISTER OF DEBTORS INC.. Detailní informace o Centrálním registru dlužníků České republiky naleznete na www.centralniregistrdluzniku.cz.


6.5.2014

Zájemci o nebankovní půjčky, podnikatelé anebo běžné fyzické osoby se mohou dozvědět, že druhá strana nekoupí jejich službu anebo jim sama službu neposkytne z důvodu záznamu v centrálním registru dlužníků.

Co zápis v registru dlužníků může znamenat?

Zápis v registru je jakousi ochranou pro podnikatele a fyzické osoby v České republice i na světě. Fyzické osoby i podnikatelé si mohou zjistit z Českého Centrálního registru dlužníků informaci, zda osoba či firma, s kterou chtějí jednat má nezaplacené pohledávky a dluhy.

CERD je ochranou věřitelům

Například v případě soukromých firem půjčujících peníze je jistě velmi důležité své zájemce o půjčky prověřovat. Pravděpodobně byste nechtěli půjčit peníze někomu, kdo má dluhy, které nesplácí. Taková půjčka by mohla firmu přijít velmi draho. Je pravdou, že některé firmy nepotřebují výpis z registru dlužníků, místo toho poskytují půjčku oproti zástavě nemovitosti, která je pro ně dostatečnou zárukou.

Záznam do registru a výpis

Abyste zjistili, zda Vaše firma nebo vy jako fyzická osoba máte záznamy v centrálním registru, je třeba se na webové stránce centrálního registru dlužníků zaregistrovat. Registrace a nahlížení do databáze je pravděpodobně zpoplatněno. CERD nemá povinnost novým dlužníkům na své náklady oznamovat že byly přidány do registru, tuto skutečnost je třeba si zjistit anebo na to přijít jakmile to člověku sdělí někdo, kdo registr zkontroluje.

CERD také sdílí informace s PČR, finančním úřadem, ministerstvy. Pokud je dluh po určitý počet dnů po splatnosti, jsou dlužníkovy údaje zveřejněny pro veřejnost.
Náš tip: Žádejte půjčku bez doložení příjmů4 500 Kč ihned na účet. Žádné zbytečné papírování, registry jsou tolerovány. I pro studenty, důchodce, ženy na MD. Vyřízení během 5 minut.