Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Podvodné půjčky – jak je poznat

Pokud jste se ještě s podvodnou půjčkou nesetkali, tak by vám mohl tento článek pomoci, aby se vám to nestalo ani v budoucnu. Jestliže naopak máte zkušenost s firmou poskytující půjčky nefér způsobem, bude pro Vás tento článek pravděpodobně užitečný také.

Půjček, které se dají označit jako "podvodné", je naštěstí na finančním trhu méně než těch solidních. Pokud Vám ale podvodná půjčka zkříží cestu, následky mohou být velmi nepříjemné.Co jsou podvodné půjčky

Často klient považuje za podvod, když ho firma naláká na jednoduchou, rychlou půjčku "bez poplatků" a následně vyžaduje poplatky za zajištění půjčky, odeslání dopisů, nepřiměřené poplatky za prodlení, vysoké poplatky za předčasné splacení a podobně. Dlužník, který je ve složité situaci pak nemá peníze na další placení a není divu, že se jeho zloba obrací proti firmě, která otevřeně nezmínila všechny poplatky a závazky dlužníka.

Je užitečné si přečíst obchodní podmínky

Pravidla každé půjčky a obchodní podmínky bývají dostupné i na firemních webových stránkách. Často si je zájemce může pročíst zdarma a volně na internetu. Tyto podmínky bývají nazvány jako "obchodní podmínky", "úvěrová smlouva", "rámcová smlouva o úvěru" nebo "smlouva o půjčce". Může se to jmenovat i jinak. Tento dokument bývá na hodinu čtení a ne vždy je člověk schopný všemu porozumět.

Telefonická kontrola a hledání recenzí

Abychom se vyhnuli podvodným půjčkám, musíme najít solidního a spolehlivého poskytovatele půjček. Osvědčeným způsobem je hledání recenzí, názorů a zkušeností s danou firmou. Recenze bývá jednoduché dohledat pomocí vyhledávačů tak, že zájemce napíše jméno firmy, mezeru a slovo "recenze". Dále je možné slovo recenze nahradit slovy zkušenosti, podvod a podobně. Před zajištěním půjčky je dobré si ještě telefonicky vše zkontrolovat a ověřit. Zájemce si může na papírek napsat body, na které se chce zeptat.

V důležitých otázkách je dobré nenechat se odbýt, ale doptávat se až na jádro věci. Není až tak důležité, co vám někdo řekne jako spíš to, co podepisujete. Smlouvu související s půjčkou si může zájemce vyžádat dopředu k pohodlnému přečtení.