Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Na co si dát pozor

Než člověk uzavře půjčku, měl by mít rozhodně přehled o všech parametrech dané půjčky. Máme na mysli zejména výši jednotlivých splátek, termíny splatnosti, celkový splátkový kalendář, výši úroku, výši zaplacených poplatků a sankce za nesplácení.

Podstatným údajem je potom částka, kterou celkově přeplatíte, čili kolik zaplatíte za svou půjčku celkem. Smlouvě o půjčce bychom měli opravdu věnovat náležitou pozornost.

Smlouvu o půjčce si nestačí jen přečíst, ale také jí porozumět

Každá půjčka musí být podložena patřičnou smlouvou, se kterou by měl být klient srozuměn. Pokud zájemce o půjčku něčemu nerozumí a není mu něco jasné, neměl by se ostýchat zeptat, protože pozdější stížnosti (po podpisu smlouvy) už nemusí být brány v potaz. V klidu se nad zněním jednotlivých pasáží smlouvy zamyslete a rozhodně nepodepisujte smlouvu, která obsahuje sporné nebo neúplné informace.

Pozor na odstavce psané malým písmem

Průhlednost a přehlednost smlouvy je velmi důležitá. Dejte si pozor na text psaný malým písmem.
Mohli bychom si říci, že když je to psáno drobným písmem, zřejmě to nebude nic podstatného, ale právě toto je úskalí některých smluv. Třeba právě odstaveček psaný drobným písmem obsahuje klauzuli, že za každý den zpoždění se plátkou zaplatíte navíc 2000 Kč.

Pečlivě vybírejte, od koho si půjčíte

Výběr poskytovatele půjčky je často klíčový. Inzeráty, které najdete vylepené na zastávkách, sloupech, nebo v tisku, se obecně nedoporučují. Takové nabídky mohou být nejenže nevýhodné, ale i nesolidní. Dejte raději přednost službám zavedených institucí.


Info tip: Typické parametry bankovních půjček - jejich výhody a nevýhody si můžete projít například online zde na webu Univerzální-Půjčka.cz