Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Existuje půjčka na exekuci bez zástavy?

Upozornění: Tento článek byl publikován v minulosti a jeho obsah nemusí odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

13.2.2014

V momentě, kdy člověk otevře dopis od exekutora, se často zhroutí jeho sen o pohodlném a klidném životě. Stává se "psancem", který má méně práv než mnohý zločinec. Exekutor může kdykoliv vstoupit do bytu dlužníka, může zabavit jakýkoliv domácí spotřebič a určitě již zablokoval všechny účty v bance.

Pokud dlužník nemá nějaké jiné zdroje, je najednou téměř bez prostředků. Může v této situaci pomoct tzv. půjčka na exekuci? A existuje vůbec takový úvěr?Prodej majetku pod cenou

Vrácení prostředků v exekuci není tak nepříjemný problém jako vzniklé ztráty. Ty mohou dosáhnout násobků dluhu. Exekuce dokáže zlikvidovat vysoké hodnoty nemovitosti, nábytku, elektroniky, auta i rodinných šperků. Dražby jsou posledním řešením a podle toho také vypadají. Majetek se často prodává za zlomek hodnoty. Přitom by se rychlým řešením dalo zabránit škodám, vyplatit sebe a svůj majetek, případně prodat věci daleko výhodněji.

Vyplacení dluhů

Rozumný člověk se snaží minimalizovat škody. Ani s exekutorskou výzvou v ruce není ještě pozdě. Splacení dluhů se nevyhneme, ale můžeme dosáhnout mnohem lepších podmínek. Když dobrovolně splatíme svůj závazek, nejsou náklady exekuce tak vysoké. Zákon pamatuje na dobrovolné splacení dluhu a snížení nákladů. Takto je možné ušetřit desetitisíce korun. Půjčka na exekuci může zabránit vysokým škodám a mnohdy také nekonečným starostem.

Nárůst dluhu

Raději si půjčit na několik let, než vidět televizor za 50.000 Kč, jak se prodává v dražbě za 2.000 Kč. Nebo přijít o auto za 500.000 Kč dražbou v hodnotě 20.000 Kč. Dlužníky většinou exekuce zcela zruinuje. A přitom existuje možné řešení v podobě vhodného úvěru. Platit pět let kolem 5.000 Kč měsíčně a zbavit se tak dluhu nad 200.000 Kč je přece mnohem výhodnější, než na takovém dluhu prodělat milion.

Půjčka může být řešením

Začátek exekuce vyžaduje rychlost jednání. Je vhodné ihned začít shánět prostředky pro záchranu majetku. Půjčka na exekuci může znamenat odvrácení škod a zaplacení dluhu. Přitom si dlužník splátky na mnoho let, uvolní bankovní účty, můžete disponovat s majetkem a brát plnou výplatu.

Typickým řešením v situacích, které jsme popisovali, může být americká hypotéka - půjčka se zástavou nemovitosti. Peníze z tohoto úvěru lze použít na cokoliv - tedy i na splacení minulých závazků. V případě, že klient nemá vlastní nemovitost, kterou by mohl dát do zástavy, může dát do zástavy nemovitost třetí osoby - příbuzného či známého, bude-li samozřejmě tato osoba souhlasit. U menších částek je možné využít také rychlé půjčky, které jsou typicky bez zástavy, navíc tolerují i nižší příjmy nebo méně závažné záznamy v registrech dlužníků.

V každém případě platí - situaci je potřeba řešit zavčasu - pokud možno ještě před tím, než je proces exekuce zahájen. Člověk v exekuci má totiž výrazně nižší šance na získání jakéhokoliv úvěru

Osobní bankrot

Řešením situace, kdy se dluhy stanou neřešitelným problémem, může být také osobní bankrot, což je proces, kdy dlužník po pět let splácí stanovené splátky podle splátkového kalendáře. Potom dochází k oddlužení, zbytek dluhu se promine. Během těchto pěti let je nutné splatit minimálně 30% dluhů.