Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Podvodné jednání

Půjčky od neznámých bankovních společností a soukromých osob představují riziko. Existují mezi nimi podvodníci, kteří inkasují poplatky za předběžné schválení půjčky nebo za její zprostředkování. Místo slíbené půjčky ale žadatel nedostane nic. Zálohu už nikdy zpět nevymůže a společnost s ním přestane komunikovat.

Za zaplacení zálohy žádná půjčka

Na podvodné jednání se zálohami se nachytalo bezpočet lidí. Ve většině případů se záloha pohybuje v řádech tisíců korun. Lidé ve finanční nouzi jsou ochotni, pod příslibem půjčky, tyto peníze zaplatit. Úvěru se ovšem nedočkají. Smlouvy jsou nenapadnutelné a již od samého počátku jsou nastaveny tak, že společnost smí přijmout zálohu, za kterou nemusí odvést zprostředkovatelskou činnost.Anonymita zprostředkovatele

Oběťmi podvodníků se zálohami se nejčastěji stávají lidé v nouzi, kteří nedosáhnou na bankovní půjčky a potřebují peníze hned a bez čekání. S těmito podvodnými půjčkami se můžete setkat na internetu nebo v tisku a o zprostředkovateli vyčtete minimum informací. Nikdy se s ním nedostanete do kontaktu a je těžké jej dohledat.

Odhalte podvod se zálohami

Pokud jste narazili na půjčku s vratnou zálohou a představuje pro Vás jedinou možnost, jak si půjčit, držte se následujících pravidel. Soukromou osobu nebo společnost si důkladně prověřte. Pomohou diskuzní fóra na internetu a zkušenosti jejích klientů. Požádejte o smlouvu a přečtěte si ji v klidu domova nebo ji ukažte odborníkovi. Pokud Vám společnost smlouvu neposkytne, s největší pravděpodobností se jedná o smyšlenou půjčku. Pamatujte, že solidní půjčka je vždy bez zálohy.