Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Nejvíce si půjčují mladí lidé

Mladí lidé spadají do kategorie, která se zadlužuje nejvíce a využívá rychlé SMS půjčky ihned na účet. Důvodem bývá špatné finanční plánování a žití od výplaty k výplatě. Mladá generace si neumí naspořit a její výdaje převyšují příjmy.

Žít na dluh se ale nevyplácí, zvlášť krátkodobé půjčky se musí důkladně zvážit.Život na dluh

Mladí lidé se snaží udržet krok s dnešní dobou a stojí je to nemalé peníze. Módním trendům podléhá zejména elektronika, a tak není výjimkou, že si půjčují na nové telefony nebo tablety. Zadlužují se také kvůli sportovnímu vybavení, oblečení nebo počítačovým hrám. Při výběru půjčky většinou berou první, na kterou narazí. Výsledkem je úvěr se zbytečně vysokým úročením. Vyplatí se proto porovnávat jednotlivé nabídky.

Riziko dluhové pasti

Půjčka se mladým lidem může prodražit ještě z jiného důvodu. Stačí se zpozdit se splacením a rázem si poskytující společnost naúčtujte vysoké penále. Všechny informace o případných sankcích vyčtou lidé z obchodních podmínek, jimž ale nevěnují pozornost. Kvůli naúčtovaným poplatkům hrozí větší míra zadluženosti a pád do dluhové pasti.

Poznáváte se?

U dlouhodobých úvěrů se průměrný věk žadatele pohybuje kolem 37 let, krátkodobé půjčky nejčastěji využívají lidé ve věku okolo 30 let. Zajímavostí je i to, že mladí lidé se záznamem v registru dlužníků volí u krátkodobých půjček dobu splatnosti 30 dnů a příliš neřeší, u koho si půjčí. Naopak lidé bez záznamu v registru volí splatnost 14 dnů a poskytovatele si pečlivě vybírají.

Zodpovědnost za závazky

Pro zlepšení situace by si mladí lidé měli uvědomit kupní sílu peněz, naučit se řídit vlastní rozpočet a převzít odpovědnost za svá rozhodnutí a závazky. Chybou je ignorace dluhů a pasivita. Pokud nezvládají své závazky splácet, řešením je spojit se s poskytovatelem půjčky, sdělit mu svou situaci a domluvit se na novém splátkovém kalendáři.

REKLAMA
250.000
20.000
až 8.000 Kč