Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Změna dodavatele plynu - na co si dát pozor

Topíte, vaříte a ohříváte vodu plynem? Připadá Vám, že každý rok platíte za plyn víc a víc peněz, přestože se naopak snažíte jeho spotřebu snížit? Nejspíš jste uvažovali o změně dodavatele plynu, ale ne vždy je tato změna k lepšímu. Prozradíme Vám, na co si dát pozor, než přejdete k novému dodavateli.Čtěte smluvní podmínky

Před změnou dodavatele plynu porovnejte smluvní a obchodní podmínky jednotlivých společností. Pokud některým výrazům nebo ustanovením nerozumíte, poraďte se s odborníkem. Důležitou součástí podmínek je výpovědní lhůta. U smluv na dobu neurčitou může místo obvyklých tří měsíců trvat až 12 měsíců. Smlouvy na dobu určitou se automaticky obnovují a výpověď musíte dát 3 až 6 měsíců před jejím uplynutím.

Prověřte si dodavatele

Nikdo Vám nedá lepší reference o dodavateli než nezávislé diskuze na internetu, kde se klienti dodavatelů dělí se svými zkušenostmi s ostatními. Projděte si různá fóra, hledejte reference a prověřte si dodavatele v rejstříku služeb.

Výhodou je garance ceny za plyn

Klesají ceny plynu, ale Vás současný dodavatel na to nereaguje? Vyhlédněte si takového dodavatele, který Vám garantuje stejnou cenu za plyn po dobu platnosti smlouvy. Vyplatí se to zvlášť v období, kdy lze očekávat postupné zvyšování ceny plynu.

Prostudujte pozorně poplatky

Většina dodavatelů se sice prezentuje nízkou cenou plynu, ale už se od nich nedozvíte výši poplatků za aktivaci nebo deaktivaci služeb či poplatku za upomínku. Ceník všech poplatků bývá součástí smluvních podmínek, kterým věnujte dostatek pozornosti.

Nereagujte na podomní prodej

Podomní prodejci využívají neznalostí lidí a vydávají se za obchodního zástupce určitého dodavatele nebo Vám nesdělí všechny podstatné informace. Leckdy využívají nátlakových praktik, abyste rychle a bez čtení podepsali pro Vás nevýhodnou smlouvu.

Zjistěte kvalitu zákaznického servisu

Pokud je pro Vás důležitý osobní kontakt při řešení potíží, dejte přednost dodavateli se širokou sítí zákaznických center. Nevadí Vám telefonický kontakt nebo komunikace e-mailem? Zjistěte si, zda je volání zpoplatněno a jak rychle dodavatel odpoví na elektronický dotaz.