Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Nejčastější mýty o půjčkách

Půjčky jsou dnes hodně diskutovaným tématem a z neznalosti vznikají různé pověry a mýty. Rozptylte své obavy, možná jsou zcela zbytečné. Půjčka je sice špatným pánem, ale dobrým sluhou, a pokud se využije rozumně, může být v některých životních situacích hodně nápomocná. S jakými nepravdami, polopravdami a nejasnostmi se můžeme setkat?

Kvůli půjčce přijdu o střechu nad hlavou

Půjčka zajištěná nemovitostí je strašákem. Zjištění úvěru nemovitostí neslouží k tomu, abyste o ni přišli, ale jako prostředek k jeho získání. Je cestou k nižšímu úroku a zárukou toho, že věřiteli svůj dluh budete splácet. Ztrátu nemovitosti budete riskovat pouze vlastním přičiněním, pokud přeceníte své možnosti, splátky přestanete hradit a nebudete chtít s věřiteli komunikovat.Půjčka mezi přáteli bez smlouvy je v pořádku

Ať už si půjčujete od kohokoliv, vždy vyžadujte smlouvu, byť úplně jednoduchou. Vždyť pořádek dělá přátele! Uveďte částku, průběh splátek, lhůtu na splacení… Není to nic složitého a obě strany budou více v klidu. Vyhnete se nejasnostem a sporům.

Pojištění splácení půjčky je zbytečné

Máte stabilní zaměstnání a přijde vám, že částka za pojištění půjčky je pro vás zbytečným výdajem navíc? Zkuste si představit situaci, kdy o práci přijdete či dlouhodobě onemocníte. Byla by vaše rodina ochotná místo vás splácet?

Půjčka od banky mě nepoloží

Banky si žadatele o půjčky důkladně prověřují a mívají poměrně výhodné podmínky. Minimalizuje se riziko neschopnosti splácet, ale stále zde je. To, zda zvládnete splácet, musíte v první řadě vědět vy sami.

Rozhodující je výše úroku

Výše úroku může být zavádějící. Výhodný úrok neznamená automaticky výhodnou půjčku, zaměřit bychom se měli i na další parametry, především RPSN – roční procentuální míra nákladů udává, o kolik úvěr přeplatíme.

Z kolotoče dluhů není cesty ven

Zadlužili jste se příliš a propadáte zoufalství? Nedělejte nic unáhleného, ale navštivte finanční poradnu, třeba i nějakou bezplatnou. Dalším krokem může být vyhlášení osobního bankrotu. Díky oddlužení můžete být za pár let z prekérní situace venku, i když to bude stát mnoho sebezapření a nutnost se pořádně uskromnit.