Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Jak správně využívat kontokorent

Kontokorent slouží k překlenutí krátkodobého nedostatku peněžních prostředků, kdy banka poskytuje klientovi finanční prostředky k zaplacení účtů či k provádění výběrů, i když nemá na účtu dostatek peněz. Kontokorent je určitá forma úvěru, kdy si banka účtuje úrokovou sazbu po celou dobu přečerpání.

Jak používat kontokorent?

Získejte používáním kontokorentu maximum výhod. Jak jej správně používat? Vždy čerpejte takovou částku, kterou budete moci do jednoho měsíce splatit, např. z další výplaty nebo sociálních dávek. Pokud z kontokorentu nic nečerpáte, nestojí Vás nic. Rozhodli jste se pro použití peněz z kontokorentu? Pohlídejte si, abyste nepovoleně nepřečerpali účet, jinak Vám hrozí sankce.O kontokorent požádejte ke svému účtu tehdy, když očekáváte, že by mohla nastat doba, po kterou nebudete moci pokrýt z Vašeho účtu všechny výdaje. Banka poté rozhodne o limitu kontokorentu, který se odvíjí od výše Vašeho příjmu a předpokládaných výdajů. Kontokorent naopak nevyužívejte tehdy, když nebudete schopni splatit úvěr za rok či déle. V takovém případě je pro Vás výhodnější spotřebitelská půjčka.

Úroky z kontokorentu platíte pouze za dobu, po kterou úvěr čerpáte. V praxi to znamená, že pokud jste si půjčili z kontokorentu finanční prostředky a splatili je do deseti dnů, zaplatíte úroky pouze z těchto deseti dnů. Vždy se proto snažte kontokorent co nejrychleji splatit, aby výpůjčka peněz byla co nejvýhodnější.

Kolik Vás bude kontokorent stát?

Odvíjí se to od toho, o kolik jste si vybrali více, než máte k dispozici na svém účtu. Zjistěte si, jak úvěr bude úrokován, často je kontokorent účtován v proměnlivých úrokových mírách, které závisí na aktuální základní úrokové míře.

Banky účtují měsíční paušální poplatek, poplatek za přečerpaný zůstatek nebo poplatek za každou transakci provedenou během období, v němž je kontokorent užívaný. Poplatky jsou vypočítávány denně, měsíčně, čtvrtletně nebo ročně.

Další informace o kontokornentím úvěru se dozvíte například zde.

REKLAMA
250.000
20.000
až 8.000 Kč