Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Jak ušetřit za pohonné hmoty

I když ceny pohonných hmot v posledních měsících klesaly, zaznamenáváme nyní jejich opětovný nárůst. Se zvyšující se cenou benzínu stoupají i náklady na rodinný rozpočet. Jak pořídit benzín za nižší cenu a jezdit úsporněji? To Vám poodhalíme v dnešním článku!

Získejte slevu na benzín

Kreditní karty přináší držitelům řadu výhod. S některými můžete získat slevu až 4 % na pohonné hmoty na jakékoliv čerpací stanici v ČR. Pokud jste zvyklý kartu používat a často jezdíte autem, je pro Vás jasnou volbou. Nemáte kreditní kartu? Nevadí, čerpací stanice pro stálé zákazníky připravily bonusové a věrnostní programy. Na litr benzínu mohou získat slevu až 50 haléřů.Kde je benzín nejlevnější?

Bydlíte kousek od hranic s Polskem? Natankujete tam levněji, a to až o 50 haléřů na litr. Levné je i Bulharsko, kde Vás litr benzínu vyjde o 1 korunu méně. Naopak nejvíce Vám peněženku provětrá tankování v Německu a Itálii. Komu se cesta za hranice nevyplatí, načerpá benzín výhodně na venkově. Zatímco v červnu 2015 stál benzín v Praze až 35 korun za litr, ve středočeském kraji jste zaplatili i 31,40 korun za litr.

Snižte spotřebu

Ušetřit na benzínu se dá během Vašich cest. Změňte své řidičské návyky a jezděte úsporně. Přinášíme Vám rychlokurz, který sníží spotřebu pohonných hmot.

• Zařaďte vyšší rychlostní stupeň

Rozjíždějte se z volnoběžných otáček. Ihned po rozjetí auta řaďte na dvojku a postupně až na pátý rychlostní stupeň. Čím vyšší máte zařazenou rychlost, tím je nižší spotřeba. Úspory benzínu také dosáhnete optimální rychlostí. Držte se rychlostních limitů a mějte své závodnické touhy pod kontrolou.

• Jezděte, jako by auto nemělo brzdy

Nejvíce paliva spotřebuje auto při rozjezdu. Předvídejte situaci, jezděte plynule bez zbytečného brzdění a zrychlování. Z kopce jeďte se zařazenou rychlostí bez plynu a užijte si jízdu za nulovou spotřebu. V koloně a u závor se vyplatí vypnout motor i na pouhou minutu. V městském provozu takto ušetříte až 10 % paliva.

• Odstraňte z auta zbytečné věci

Své auto zbytečně nezatěžujte. Každý kilogram váhy navíc má vliv na spotřebu. Například metrák hmotnosti navýší spotřebu až o litr. Nezvyšujte zbytečně odpor vzduchu střešním nosičem, držákem horských kol a otevřenými okénky. Špatná aerodynamika způsobí až 10 % nárůst spotřeby paliva. Klimatizaci používejte s rozvahou. Jejím spuštěním spotřebujete navíc 1,5 litrů na 100 km.