Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Jak ušetřit v domácnosti

Rodinný rozpočet většiny domácností je našponovaný k prasknutí. Pohroma nastává, když se objeví nečekaný výdaj. Zjistěte, kam se ztrácí Vaše peníze, a ušetřete na běžných výdajích v domácnosti. Poradíme Vám, kde uspořit, abyste už nemuseli otáčet každou korunu.

Ušetřete na jídle

Šetřením na jídle nemáme na mysli vyměnit zdravé potraviny na nezdravé a nekvalitní. Spíše se zamyslete, kolik končí ve Vašem nákupním košíku zbytečných cukrovinek a pochutin s nulovou výživovou hodnotou. Udělejte si doma seznam a v supermarketu nakupujte podle něj. Zdravě můžete jíst i levně. Luštěniny, rýže, těstoviny a sója stojí pár korun. Neplýtvejte jídlem a nevyhazujte ho. Co nesníte, zamrazte. Pusťte se do zavařování sezónního ovoce a zkuste si péct vlastní chléb. Listujte letáky a hlídejte výhodné slevové akce.

Ušetřete na energiích

Nejprve se zaměřte na žárovky. Klasické žárovky vyměňte za úsporné, se spotřebou 20 W. Náklady na svícení se rázem sníží o 80 %. Ušetřit můžete i na topení, které tvoří až polovinu nákladů na výdajích za energie. Radiátory opatřete termostaty k regulaci teploty. Snížením teploty o 1 °C uspoříte až 6 % energií. Zaměřte se také na spotřebu vody. Místo vany si dejte sprchu, kupte pákové baterie a nové těsnění na kohoutky. Nemalé peníze stojí i elektřina. Nenechávejte proto elektroniku v pohotovostním režimu a chladničku pravidelně odmrazujte.

Ušetřete na dopravě

Dopravujete se do práce autem? Propočítejte, zda se Vám to vyplatí. Provoz auta je drahá záležitost a představuje významnou položku v našich měsíčních výdajích. Domluvte se s kolegy na spolujízdě nebo si najděte vlakové či autobusové spojení. V létě vyrazte do práce na kole.

Ušetřete na stravování

Stravování v restauracích vyjde podstatně dráž, než kdybyste si oběd připravili doma. Zkuste si pár dní v týdnu vařit a oběd si nosit do práce. Jedna porce Vás vyjde podstatně levněji a navíc máte jistotu, že je jídlo z čerstvých surovin. Chodíte často a rádi do kaváren se svými přáteli? Sejděte se nad kávou u Vás doma a střídejte se v pozváních.Ušetřete s hotovostí

S platební kartou mají lidé tendenci více utrácet a ztrácí přehled o svých výdajích. Naučte se proto platit hotově a noste v peněžence pouze potřebnou hotovost. Na začátku každého měsíce si udělejte rozpočet. Bankovky rozdělte do nadepsaných obálek a čerpejte z nich jen tolik, kolik potřebujete k zaplacení nezbytných výdajů.