Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Jak si chránit svůj bankovní účet

Bankovní účet je takovou naší virtuální peněženkou. Vybíráme z ní hotovost, provádíme bezhotovostní platební styk a platíme z ní v obchodech. Pokud i Vy vlastníte běžný účet, dodržujte zásady bezpečného používání. Právě teď Vám přinášíme cenné rady, které mohou ochránit Vaše úspory.

Kartu nespouštějte z očí

Statistiky hovoří jasně: nejvíce případů zneužití je důsledkem neopatrného zacházení s platební kartou a nedostatečného zabezpečení osobního počítače. Kartu používejte s maximální opatrností. Pamatujte na to, že je pouze Vaše. V obchodě ji nedávejte z ruky a při platbě v restauraci ji mějte neustále na očích. Nikomu nesdělujte PIN kód potřebný k výběru hotovosti, ani jej nezapisujte na kartu.Nebezpečí číhá i u bankomatu

Výběr z bankomatu může představovat riziko. Zejména u bankomatů mimo sídlo banky se čas od času objevuje falešná klávesnice nebo cizí zařízení ve štěrbině pro vkládání karty (tzv. skimming). Při jakémkoliv podezření výběr neprovádějte! PIN zadávejte bez asistence další osoby a klávesnici zakrývejte vlastním tělem. Zabráníte tím možnému odpozorování PIN kódu někým cizím. Ztracenou nebo odcizenou platební kartu nahlaste bance, a to v jakoukoliv hodinu.

Přihlašovací údaje jako Vaše tajemství

Běžný účet je provázán s internetovým bankovnictvím. Svůj účet tak můžete ovládat přes internet a kontrolovat jeho stav. Jak jej správně používat? I zde platí, že bezpečnostní údaje nesdělujte dalším osobám. Přihlašovací údaje si nikam nezapisujte. Heslo složte z velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků a pravidelně ho měňte.

Opatrnosti není nikdy dost

V poslední době se rozmohly podvodné e-mailové zprávy od neznámých adresátů, které se vydávají za Vaši banku (tzv. phishing). Ačkoliv takový e-mail mnohdy působí důvěryhodně, neklikejte na vložené odkazy, neotevírejte přílohy ani nevyplňujte osobní a bezpečnostní údaje. Internetové bankovnictví využívejte pouze ze svého počítače. Pravidelně aktualizujte operační systém a internetový prohlížeč. Na počítač instalujte antivirový program, firewall a ochranu proti spamům.