Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Jak se vyhnout exekuci

Jste natolik zadluženi, že Vám hrozí exekuce? Přemýšlíte, jak jí předejít? Většina lidí, kteří byli postiženi exekucí, o svých finančních problémech věděli, ale neřešili je. Nebuďte jako oni. Přinášíme Vám rady, co dělat, aby Vám exekutor nezabavil ani příjmy, ani Váš majetek.

Jednejte s věřiteli

Zkuste se s věřiteli dohodnout na změně splátkového kalendáře, prodloužení splátkového období či odklad splátek. Přijďte za nimi s návrhem, který budete moci splnit. Většina věřitelů raději přistoupí na dohodu, než aby pohledávky složitě vymáhali exekucí.Navštivte exekutora

Myslet si, že se schováte před svými závazky, je dětinské. I když už Vám exekutor stanovil termín, dokdy máte dluh zaplatit, zkuste se s ním domluvit na splátkovém kalendáři. Možná tak předejdete domu, že exekutor zaklepe na Vaše dveře a odnese si Váš majetek.

Zjistěte si, kde všude dlužíte

O svých dluzích a závazcích byste měli mít přehled. Využijte možnosti nahlédnout do registrů dlužníků, kde se dozvíte, zda někomu dlužíte a zda proti Vám není vedena exekuce.

Refinancujte půjčky

Refinancování poskytují bankovní i nebankovní společnosti. Poohlédněte se po jejich nabídkách a zeptejte se, za jakých podmínek je možné sloučit půjčky do jedné, nebo jak můžete získat výhodnější podmínky při převedení půjčky. Ušetříte tak na splátkách.

Přebírejte si poštu

V prvé řadě je zapotřebí nahlásit aktuální adresu, kde se zdržujete. Stačí zajít na obecní úřad a nechat si zapsat doručovací adresu do Centrální evidence obyvatel. Zřídit si také můžete datovou schránku na CzechPointu. Přebírejte si veškerou korespondenci, která Vás může upozornit na to, že Vám hrozí exekuční řízení. V této fázi je ještě možné domluvit se s exekutorem na nějakém řešení.

Pozor na začarovaný kruh

Chybou je řešit půjčku jinou půjčkou. Často se pak stává, že přistupujete na stále nevýhodnější podmínky ve snaze zamezit exekuci. Zadluženost však dramaticky narůstá a dostanete se až do fáze, kdy Vám již nikdo nepůjčí.