Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Jak se dá nejlépe spořit dětem

Usnadněte potomkovi start do života a zřiďte pro něj spoření. Stačí dávat každý měsíc na stranu pár stovek. Až dítě dospěje, bude mít naspořenou slušnou sumu. Nepodléhejte však nátlakům pojišťovacích zprostředkovatelů, kteří na Vás zaútočí hned v porodnici. Projděte si sami jednotlivé spořicí produkty nebo využijte služeb finančního poradce.

Dětská konta na bázi spořicích účtů

Dětská konta fungují jako spořicí účty. Vkládáte na ně libovolnou výši peněz, které se Vám úročí. Dětská konta jsou vysoce likvidní (tzn. dostupná) a bezriziková. Nevýhodou je nízký výnos. Většinou nepokryje inflaci a nehodí se proto pro dlouhodobé spoření.Investiční (kapitálové) životní pojištění

Jedná se o pojistný produkt se spořicí složkou. Pojištěním chráníte dítě a zároveň mu spoříte peníze do budoucna. Životní pojištění je ale spjato s vysokými poplatky a nízkým zhodnocením. Peníze jsou dostupné až po dosažení dospělosti dítěte.

Stavební spoření

Tento typ spoření je výhodný díky státní podpoře, ale z dlouhodobého hlediska lze očekávat, že dojde ke snížení nebo zrušení podpory a nutnosti využít peněžní prostředky na výstavbu nebo rekonstrukci vlastního bydlení. Peníze musíte vkládat pravidelně a ve stejné částce. Stavební spoření proto založte tehdy, když chcete dítěti šetřit na bydlení.

Podílové fondy

Podílové fondy můžete nakoupit přes svou banku a přesouvat do nich i velmi malé měsíční úspory. Podle zkušeností a odvahy si můžete vybrat investiční strategii konzervativní, vyváženou nebo dynamickou. Pokud si podržíte cenné papíry déle jak 3 roky, nedaníte výnosy. Hrozí zde ale riziko, že na nákupu a prodeji podílových listů proděláte.

Termínovaný vklad

Pro své dítě můžete zřídit termínovaný vklad. Tento bankovní produkt nevyžaduje vkládání pravidelné částky a můžete ji vložit i jednorázově. Uložená částka je Vám do dohodnutého data nedostupná. Za vybrání peněz před termínem zaplatíte vysoké poplatky a přijdete o část zhodnocení.