Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Jak snížit spotřebu vody?

Šetříte vodou a myslíte si, že její spotřebu už nelze snížit? Možná naleznete pár užitečných rad v tomto článku, které Vám pomohou uspořit další peníze za vodu. Změnou některých návyků Vaše čtyřčlenná rodina může mít v kapse až 8 000 korun za rok.

Úspora vody při koupání

Milujete po okraj napuštěnou vanu horkou vodou? Pak vězte, že jednou takovou koupelí spotřebujete až 100 litrů vody. Pokud se nechcete vzdát těchto relaxačních koupelí, naplňte vanu vodou pouze do poloviny. Ideální je sprchovat se maximálně pět minut, a to úspornou sprchovou hlavicí, kterou proteče 10 litrů za minutu.Úspora vody v koupelně a na toaletě

Zlozvykem některých z nás je pouštění vody po dobu čištění zubů. Přitom takto spotřebujete více než 10 litrů vody. Až 40 procent vody ušetříte pořízením pákové baterie a až 12 litrů vody denně na osobu, když vyměníte 9litrovou záchodovou nádrž za 6litrovou nebo instalujete úsporný splachovací systém. Pozor také na protékající záchod a na nedotáhnutý kohoutek, kterým prokape až 24 litrů denně.

Úspora vody v kuchyni

Jste zarputilí odpůrci myček a raději nádobí myjete ručně? Špatnou zprávou je to, že spotřebujete mnohem více vody, než kolik potřebuje pro umytí nádobí naplněná myčka. Ne každému se ale myčka vejde do bytu. Umývejte proto nádobí ve dřezu s napuštěnou vodou a nakonec ho opláchněte ve studené.

Úspora vody praním

Je Vám líto vyhodit starou pračku, protože stále šlape jako hodinky? Zatímco pračky staré více než 10 let spotřebují na jeden cyklus až 90 litrů vody, novým stačí na jeden cyklus pouhých 45 litrů vody při praní na 40 stupňů. V nabídce obchodů s elektrem jsou i chytré pračky, které podle množství prádla zvolí optimální množství vody.

Úspora vody na zahradě

Na žádné zahradě by neměly chybět nádrže pro zachycení dešťové vody. Rostliny zalévejte touto vodou nejlépe po svítání nebo před soumrakem, aby slunce vodu hned neodpařilo. Zkontrolujte těsnost hadic a kohoutků a v létě se osvěžujte vodou z hadice na vyschlém trávníku.