Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Řešte své zadlužení

Vzali jste si jednu půjčku, časem druhou a pak ještě další? Nakupily se vám dluhy a ztrácíte o nich přehled? Udělejte si pořádek ve svých financích, dostaňte své závazky pod kontrolu a postupně je splaťte. Poradíme Vám, jak na to.

Sestavte si rozpočet

I jedna půjčka může nadělat kupu problémů. Stačí nižší příjem z důvodu nemoci nebo nezaplacená splátka a rázem máte nakročeno k exekuci majetku. Sestavte si finanční rozpočet a na jednu stranu napište všechny příjmy, na druhou veškeré výdaje. Zkuste popřemýšlet, jaké výdaje byste mohli vyškrtat a uspořené peníze použijte na mimořádné splátky, neplánované výdaje nebo jako rezervu pro případ výpadku příjmu.Sepište seznam věřitelů

Udělejte si seznam všech lidí a organizací, kterým dlužíte, a o jakou částku se jedná. Přednostně zaplaťte ty dluhy, u nichž Vám hrozí vystěhování či vysoké pokuty. Způsobují Vám splátky existenční problémy? Za žádnou cenu si nesjednávejte další půjčku, naopak jednejte s věřitelem a navrhněte mu nový splátkový kalendář.

Poraďte se s odborníky

Své finanční potíže můžete zkonzultovat s odborníky. Jejich služby jsou většinou zdarma. Poradí Vám, jak dále postupovat a jaká opatření přijmout. Pomoci může i finanční poradce, nejlépe s dostatkem kladných recenzí.

Přistupte k oddlužení

Přistoupit také můžete k vyhlášení osobního bankrotu, neboli oddlužení. Pro uskutečnění navštivte krajský soud v místě svého trvalého bydliště. Po dobu následujících pěti let budete splácet závazky a žít z nezabavitelného životního minima. Pokud během této doby splatíte alespoň 30 % dluhů, zbytek bude smazán.

Co raději nedělejte?

Nikdy si nepůjčujte peníze na splacení původního dluhu bez konzultace s odborníkem. V konečném důsledku se můžete ocitnout v horší situaci. Nezavírejte oči před svými závazky a neignorujte dopisy od věřitelů. Jednejte s věřiteli slušně a totéž požadujte od nich. Nesjednávejte si další půjčky, nepoužívejte kreditní karty a nečerpejte kontokorent.