Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Rychlé hotovostní půjčky

Upozornění: Tento článek byl publikován v minulosti a jeho obsah nemusí odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

29. 3. 2014

Hotovost je částka, kterou můžete kdykoliv použít. Tyto peníze nemají napsáno, kdo je majitel. Jsou anonymní a patří tomu, kdo si je dokáže opatřit. Hotovostní půjčky proto pomohou v jakékoliv životní situaci a kupodivu ani není tak těžké je získat. Často stačí k ověření doklad totožnosti a sjednání hotovostní půjčky osobně s věřitelem.

Ani zajištění není složité a stačí směnka, dlužní úpis nebo pouhá smlouva.Z ruky do ruky

Omezením hotovostních převodů se stát snaží získat kontrolu nad majetkem občanů. Zatímco movité věci jako jsou šperky, zlato a stříbro se mohou libovolně předávat, peníze tuto možnost ztratily. Stát se bojí daňových úniků, ale omezuje tak disponibilitu s vlastním majetkem. Kdo chce peníze v hotovosti, měl by vědět, že maximální částka k předání z ruky do ruky je 100.000 Kč. Většinou tato částka postačuje a pokud je potřeba vyšší hotovost, může se předat několikrát.

Důvod hotovosti

Do dluhů a problémů se může dostat každý. Stačí zapomenout na splátky úvěru a banka najednou vypoví smlouvu o půjčce. Tím se určitá částka stane splatnou a pokud ji dlužník nezaplatí, přicházejí na řadu sankce. Začnou běžet vysoké úroky a realizují se zástavy nebo žaloby. Tak se třeba platící člověk dostane do zoufalé situace a potřebuje půjčku. Jenomže se ocitne jako neplatič v registrech a nemá šanci dostat jiný úvěr. Aby se dostal z této situace potřebuje zřízení nějaké výhodné hotovostní půjčky.

Získání hotovosti

Přes všechny problémy lze půjčku získat do ruky a obejít tak bankovní účet. Hotovostní půjčky se předávají osobně a většinou se ručí směnkou. Čásky k půjčení se pohybují v tisících i ve větších částkách. Splatnost může být několik dnů nebo i let. Většinou si zájemce o půjčku sjedná přesné podmínky, které jsou sepsány ve smlouvě. Nic potom nebrání tomu, aby se jakýkoliv dlužník podle svého uvážení dostal z problémů.