Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Revolvingový úvěr

Jste podnikatel a potřebujete dostatek finančních prostředků na financování provozních potřeb? Nebo jste běžný občan a chtěli byste mít kdykoliv k dispozici peněžní rezervu s možností obnovování? Pak je tou správnou volbou revolvingový úvěr.

Co je to revolvingový úvěr?

Jedná se vlastně o typ krátkodobého spotřebitelského úvěru s možností dalšího obnovování. Revolvingový úvěr je účelový a lze ho čerpat a splácet zároveň. Když úvěr splatíte, můžete si peníze opětovně půjčit. Požádat o něj můžete bankovní či nebankovní společnost a získat tak stálou finanční rezervu na svůj účet, kterou můžete čerpat celou či pouze její část nebo ponechat na účtu jako rezervu. Tento úvěr bývá uzavírán na dobu jednoho roku s možností automatického obnovování na další kalendářní rok.Výhody revolvingového úvěru

Můžete nakupovat více výrobků ve více časových obdobích bez nutnosti podepisovat smlouvy. Protože je účelový, bývá nižší úroková míra. Revolvingový úvěr je administrativně nenáročný. Pokud chcete opakovaně půjčit, nemusíte pokaždé úvěr znovu zařizovat. Úvěr můžete čerpat i prostřednictvím kreditní karty.

Nevýhody revolvingového úvěru

Počítejte s tím, že zaplatíte vysoký úrok z prodlení, pokud se zpozdíte se splátkami. Úvěrový rámec bývá relativně nízký a minimální částka splátky je vyšší (obvykle 5 % z dlužné částky). Nehodí se na financování dlouhodobých investic.

Co je nutné k získání revolvingového úvěru?

Banky a nebankovní společnosti zřídí revolvingový úvěr pouze bonitním klientům, kteří jsou schopni splácet své závazky. Nahlíží také do registru dlužníků a zjišťují Vaši zadluženost. Podnikatelé předkládají informace o předmětu financování, doklad prokazující právní subjektivitu, roční účetní závěrky a daňová přiznání za poslední tři roky, podnikatelský záměr, finanční plán, doklad o zajištění odbytu produkce a další.


Náš tip: Další informace na téma revolvingový úvěr naleznete například na Wikipedii.