Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Co dělat, když Vás zastihnou nečekané výdaje?

Řada domácností nezvládá uspořit peníze na nenadálé výdaje. Není se čemu divit, vždyť 2/3 pracujících osob nedosáhne na průměrnou mzdu. Finanční odborníci ale radí, že na nečekané výdaje bychom si měli dát na stranu 15 tisíc korun. Co si počít, když takové peníze nenašetříme a neplánové výdaje se objeví?

Výdaj do 5 tisíc korun

Objevil se výdaj do 5 tisíc korun? Pokud často a rádi utrácíte za oblečení, elektroniku nebo kosmetiku, můžete se v daném měsíci uskromnit a tyto věci si odpustit. Pro přehled si sepište výdaje a seškrtejte je nebo je snižte, popřípadě promyslete, jak získat další peníze. Rázem uspoříte několik set až tisíc korun na náhle rozbitý elektrospotřebič nebo opravu auta. Žijete od výplaty k výplatě a kupuje pouze nutné věci? Dalším řešením je půjčka. Nejprve se zkuste obrátit na dobrého známého nebo rodinného příslušníka.Neuspěli jste u rodiny? Dobrou volbou je bankovní kontokorent. V případě potřeby máte peníze ihned k dispozici. Kontokorent můžete splatit do jednoho roku, ale kvůli úrokům je výhodnější dorovnat jej do jednoho měsíce. Kdo nemá zřízen běžný účet nebo již kontokorent vyčerpal, může zvolit mikropůjčku od nebankovní společnosti. Půjčku sjednáte z pohodlí domova, ovšem její dostupnost je vyvážena vyššími úroky. Zkuste se na internetu poohlédnout po mikropůjčce, která je napoprvé zdarma.

Výdaj do 20 tisíc korun

Při výskytu výdaje do 20 tisíc korun může nastat problém. Většina rodin takovou částku nikdy neuspoří. Na zaplacení výdaje můžete použít kreditní kartu a úvěr splatit v bezúročném období, kdy nepřeplatíte ani korunu navíc. Variantou ke kreditní kartě je půjčka do 20 tisíc. Nabízejí ji někteří nebankovní poskytovatelé, ale většinou na takto vysokou částku dosáhnete až při opakovaných půjčkách.

Výdaj nad 20 tisíc korun

Pro úhradu nenadálých výdajů nad 20 tisíc korun se vyplatí bankovní úvěr. Nízké úročení, volitelná doba splatnosti a záruka solidního jednání – to je jen krátký výčet pozitiv. Banky Vám půjčí na základě čistého registru dlužníků a doložení příjmů. Z nebankovního sektoru jsou možností půjčky na směnku od soukromých osob, které jsou ovšem vysoce úročeny.