Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
250.000
20.000
30.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Chci peníze, chci si půjčit peníze

Upozornění: Tento článek byl publikován v minulosti a jeho obsah nemusí odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

12. 3. 2014

V životě jsou různé okamžiky, někdy lepší, někdy horší. Když přijdou ty druhé a člověk třeba nemá ani na zaplacení složenek, řekneme si: "chci peníze" nebo " potřebuji peníze ihned"! Kdo nám v takovéto situaci půjčí?Získat půjčku není v dnešní dobe zase takový problém - otázkou je, za jakých podmínek úvěr dostaneme, od koho a na co si máme dát pozor, abychom někomu nenaletěli.

Chci peníze - kdo mi půjčí?

Předně záleží na tom, jaká je Vaše tzv. bonita - tedy kolik vyděláváte a jak jste zajištěni. Pokud máte bonitu dobrou - vyděláváte dost - ale zrovna Vám jenom došly peníze, není to vcelku žádný problém. Zde se dá uvažovat o nějaké výhodné bankovní půjčce.

Většina lidí, kteří si chtějí půjčit peníze, jsou ale na tom o něco hůře. V dnešní době je mnoho lidí nezaměstnaných, bez příjmů a v podobné situaci jsou i ženy na mateřské dovolené. A to ani nezmiňujeme důchodce...

Chci peníze na ruku ihned

Pro lidi, kteří nemohou doložit své příjmy, nebo mají příjmy malé, je situace těžší. Přijít do banky a říct "chci peníze" tady asi zrovna nebude to nejúčinnější. Jiná situace je ale třeba u nebankovních společností, případně u soukromých osob. I když zrovna u soukromníků bychom měli být na pozoru - soukromé půjčky jsou někdy poměrně riskantní záležitost.

U osvědčených nebankovních společností ale záruku solidního jednání máme, a pokud si řádně přečteme smlouvu o půjčce, nemělo by nás nic překvapit.