Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Top půjčky květen 2016:
12.000
4.500
4.500
250.000
Půjčky do 15 minut
Bez doložení příjmů, bez registrů
Finanční rady a tipy

Registr dlužníků - jak získat zdarma online výpisy

Co dělat když jste se dozvěděli, že máte záznam v registru dlužníků? Anebo chcete zkontrolovat, jestli v registru máte záznam? Je jistě mnohem pohodlnější vyplnit formulář online po internetu. V dnešní době již málokdo řeší takový požadavek písemně poštou či dokonce osobně.

Ideální je získat výpis z registru dlužníků online zdarma. Podívejme se, jak na to.

Centrální registr dlužníků najdeme online

Centrální registr dlužníků spravuje v Česku společnost CERD, která je součástí sítě registrů dlužníků i v cizině. Na oficiální stránce této společnosti naleznete nejrůznější informace a také možnost registrace. Můžeme využít možnost bezplatné registrace, po níž se nám zpřístupní náš Výpis o bezdlužnosti, On-Line kontrola vlastních závazků po dobu 5 let a „služba Moje závazky“. Také můžeme využít služby, které se již netýkají nás, ale slouží k prověřování dlužníků a dalších třetích osob.

Zájmové sdružení právnických osob SOLUS

Druhým řešením výpisu z registru dlužníků je zájmové sdružení právnických osob - Solus. Toto sdružení poskytuje poměrně levně výpisy z registru. SMS žádost stojí 99 Kč, papírová žádost poštou asi 218 Kč. Na oficiální stránce SOLUS.cz zjistíte bližší informace jak postupovat. Po získání informace komu dlužíte, je třeba kontaktovat věřitele - osobu, firmu, které dlužíte a dohodnout se na splácení anebo zaplacení. Následně je třeba dohlédnout na to, aby tato firma zařídila výmaz dluhu z registru, nebo lépe řečeno označení dluhu jako splacený.

Proč registry?

Proč vlastně existují registry dlužníků? Tyto instituce existují díky bankám a jiným soukromým firmám, které potřebují sdílet informace o svých dlužnících a tak se chránit před poskytováním úvěrů takovým osobám. Chrání se tak proti riziku finančních ztrát, které vznikají při nesplácení závazků klienty. Pořídit výpis z registru dlužníků online zdarma je možné po bezplatné registraci u CERDu, a také za přiměřený poplatek je možné potřebné informace získat u Solusu.

Náš tip: Žádejte půjčku bez doložení příjmů4 500 Kč ihned na účet. Žádné zbytečné papírování, registry jsou tolerovány. I pro studenty, důchodce, ženy na MD. Vyřízení během 5 minut.