Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
50.000
20.000
8.000
250.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Hledáme nejvýhodnější konsolidaci půjček

V poslední době je stále využívanější produktkonsolidace sloučení půjček. Jak to vlastně funguje a jak najít nejvýhodnější konsolidaci půjček?

Pokud se Vám za minulé měsíce nebo roky nahromadilo vícero půjček, dluhů na kreditních kartách, kontokorentech apod., pravděpodobně se nyní potýkáte se splácením několika měsíčních splátek hned několika bankám nebo nebankovním společnostem. Sloučení - konsolidace půjček může být právě pro Vás cestou z této nepříjemné situace.Co je to konsolidace půjček

Konsolidaci půjček poskytují některé banky, ale také mnohé nebankovní firmy. Princip je vždy podobný - banka nebo nebankovní firma, která konsolidaci zajišťuje, zajistí úhradu Vašich stávajících závazků a Vy pak splácíte pouze jednu - konsolidovanou - půjčku této nové společnosti. U této nové půjčky budete splácet menší částku než doposud a také místo několika splátek měsíčně budete platit pouze jednu jedinou. Ušetříte tak čas, ale hlavně až několik stovek nebo dokonce tisícovek měsíčně.

Jak najít tu nejvýhodnější konsolidaci půjček?

Odpověď na otázku, která je ta nejvýhodnější konsolidace půjček, není jednoduchá. Existuje ale pár věcí, na které se při výběru vhodné konsolidace můžeme zaměřit, abychom si vybrali pokud možno co nejlépe.

Bankovní nebo nebankovní

Bude lepší bankovní nebo nebankovní konsolidace půjček? Pokud máte čistý registr dlužníků a pravidlený příjem, bude pro Vás nejvýhodnější konsolidace půjček některá bankovních konsolidací. Pokud máte příjem nízký nebo špatně prokazatelný, případně máte záznam v reigstru dlužníků, budete se muset obrátit na některou z konsolidací poskytovanou nebankovními spolenčostmi - tzv. konsolidace půjček bez registru Tam je ale někdy vyžadováno ručení nemovitostí.

Úrok a RPSN

Jaký konsolidace půjček nabízí úrok a RPSN? Pokud chcete najít nejvýhodnější konsolidaci půjček, vybírejte nejen podle úrokové sazby, ale hlavně podle RPSN - Roční procentní sazby nákladů - ta Vám řekne daleko přesněji, kolik Vás nová půjčka bude stát.

Se zástavou nebo bez

Je potřeba ručitel nebo zástava nemovitosti? Většina bankovních konsolidací nevyžaduje zástavu ani ručitele. Pokud tedy nemusíte sáhnout po nebankovní konsolidaci půjček bez registrů, nemělo by ručení nemovitostí být požadováno.


Info: Informace o typických parametrech konsolidace půjček a dluhů můžete najít na této stránce.