Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
50.000
20.000
8.000
250.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Víte, jak se vyhnout rizikovým úvěrům? Prověřujte a vybírejte.

Téměř každý třetí z nás zná člověka, který si zažádal o rizikový úvěr. Při výběru poskytovatele se proto vyplatí opatrnost. Nerozhodujte se na základě reklamy, ale jednotlivé úvěrové společnosti si prověřte a jejich nabídku porovnejte v klidu domova. Vyhnete se tak rizikovým úvěrům a možnému podvodnému jednání.

Nechte si vše vysvětlit

Při sjednání úvěru se řiďte pravidlem, že si nepůjčíte bez smlouvy a nepodepíšete ji, dokud Vám nebude obsah dokumentu jasný. Zeptejte se na význam finančních pojmů, kterým nerozumíte. Pokud Vám je úvěrová společnost nevysvětlí, poohlédněte se po jiné. Před podpisem smlouvy si vezměte čas na rozmyšlenou a zvažte, jak splátky v budoucnu ovlivní stav Vaší finanční situace.Pozor na nátlak

Rizikový úvěr nabízejí i poskytovatelé, kteří vyvíjí nátlak na uzavření smlouvy. Nenechte si namluvit, že jejich nabídka je ta pravá, ale její platnost je podmíněna okamžitým podepsáním smlouvy. V takovém případě nic nepodepisujte. Oslovte více bankovních i nebankovních společností a vyčkejte na jejich nabídky. Rozhodně nekývejte na první, může se objevit ještě výhodnější.

Bezpečné úvěrování

Dodržujte zásady bezpečného úvěrování. Zhodnoťte, zda je nutné se zadlužovat. Na nepodstatné věci si raději našetřete. Půjčku si sjednejte tehdy, když budete vědět, že ji budete schopni splatit ve smluveném termínu a neohrozí to běžný provoz domácnosti.

Jistota u seriózních společností

Naštěstí na českém úvěrovém trhu funguje řada seriózních společností. Tyto společnosti na Vás nevyvíjí nátlak a poskytnou Vám čas na rozmyšlenou. Sdělí Vám všechny potřebné informace o půjčce a nezatají žádné poplatky ani výši sankcí.