Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
50.000
20.000
8.000
250.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

Co obnáší vyřízení hypotéky

Chcete si splnit sen o vlastním bydlení a konečně jste se rozhodli pro hypotéku. Samozřejmě Vás zajímá, co Vás čeká a jaké kroky je nutno podniknout, než hypotéku získáte. Jak bude probíhat první schůzka s bankéřem a jaké dokumenty je nutno předložit?

Výběr banky a první schůzka

Při výběru banky hleďte nejen na úrokovou sazbu, ale také jaké služby nabízí a zda je poskytuje zdarma nebo za poplatek. Zajímejte se o délku fixace úrokové sazby. Vybrali jste si již banku? Co Vás čeká při prvním setkání? Bankéř Vám na schůzce předá důležité informace o podmínkách poskytnutí hypotečního úvěru a připraví nabídku s nejvhodnějším řešením.Dostanete od něj seznam dokladů, žádost o poskytnutí hypotečního úvěru a potvrzení o příjmech. Po posouzení schopnosti splácet hypoteční úvěr Vám vydá potvrzení o bonitě.

Kontrola dokladů

Po předložení všech požadovaných dokumentů bankéř zkontroluje, zda jsou dokumenty kompletní a řádně vyplněny. Pokud jste nevyplnili žádost o poskytnutí hypotečního úvěru, i s tímto Vám bankéř pomůže. Některé banky Vám zajistí ocenění nemovitosti, a to v mnoha případech zdarma.

Posouzení žádosti

Banka posoudí Vaši schopnost splácet a do jednoho až dvou týdnů rozhodne o poskytnutí hypotečního úvěru. V případě kladného posouzení budete vyzváni k podpisu smluvních dokumentů. V bance obvykle podepisujete smlouvu o úvěru, zástavní smlouvu a návrh na vklad zástavního práva.

Čerpání finančních prostředků

Finanční prostředky máte k dispozici po splnění specifických podmínek smlouvy a po předložení žádosti o čerpání. Pro zahájení čerpání je nutné podepsat zástavní smlouvu, zřídit zástavní právo k nemovitosti a předložit list vlastnictví se zapsaným zástavním právem, pojistnou smlouvu k nemovitosti a doklady prokazující účelovost (např. kupní smlouvy).


Více informací o hypotéčních úvěrech najdete například na serveru Peníze.cz


REKLAMA
4.500 Kč na 30 dní
12.000 Kč na 62 dní
45.000 Kč na 12 měs.
až 100.000 Kč na 18 měs.
až 1.8 mil Kč se zástavou