Půjčka bez doložení příjmů, MAXI půjčky
Maximum informací ze světa půjček
Reklama
50.000
20.000
8.000
250.000
Info pro spotřebitele
Typy půjček a úvěrů na trhu
Finanční rady a tipy

CBCB - bankovní registr dlužníků

Upozornění: Toto nejsou stránky společnosti CBCB - Czech Banking Credit Bureau, a.s. Detailní informace o této společnosti naleznete na www.cbcb.cz


28.8.2014

Rádi byste získali výhodnější bankovní úvěr? U bank jsou úvěry opravdu obvykle výhodnější než nebankovní půjčky. Zájemce je však více omezen podmínkami bank na poskytnutí úvěru. Banky často vyžadují dostatečný příjem anebo dostatečnou likviditu na bankovním účtu. V získání bankovního úvěru může zájemci zabránit také nesplacený dluh u jiné firmy nebo banky.

Jak ale banka přijde při kontrole žádosti na to, že má zájemce nesplacené dluhy? Odpověď je Bankovní registr dlužníků CBCB.

Informace o bankovním registru dlužníků

Bankovní registr dlužníků CBCB byl založen samotnými bankami, které mají v této akciové společnosti své podíly. Společnost nebankovního registru se jmenuje Czech Banking Credit Bureau, zjednodušeně CBCB. Jako členové se zaregistrovaly nejvýznamnější české banky. S pomocí tohoto registru sdílí mezi sebou informace o svých klientech. O klientech s povoleným přečerpáním účtu, klientech se stavebním spořením, hypotékou, nebo jiným bankovním úvěrem. Klient, který nesplatí řádně své závazky a půjčky je pak jasně viditelný pro všechny banky, které jsou členem Bankovního registru dlužníků CBCB. Banka při kontrole žádosti o úvěr kontroluje registr a většinou při nálezu dluhů je zájemci bankovní úvěr zamítnut.

Když máte záznam v bankovním registru dlužníků

Východiskem ze situace, kdy není možné získat úvěr bankovní je cesta k nebankovní firmě, které poskytuje půjčky bez registru. Firmy, které nekontrolují registry nebo umožňují půjčku i se záznamem je možné najít docela jednoduše i na internetu. Zájemce si však musí dát dobrý pozor na podmínky poskytnutí nebankovní půjčky, sankce za nesplacené splátky a podobné. Sankce za nesplacení mohou být vysoké a dlužník se může ocitnout ve spirále dluhů, kdy si na splátky bere další půjčku. Taková situace končívá zpravidla exekucí majetku.

Podobné půjčky:
CBCB registr dlužníků


Info: Zajímá vás, na co jsou vhodné malé půjčky a na co si u tohoto typu úvěru dát pozor? Více informací můžete zjistit například zde.